Zimné športy

Zimné športy

29. januára 2015
/ / /

Skipark Ružomberok (vzd. 25 km)

Moderné lyžiarske stredisko, ktoré ponúka návštevníkom bohaté športové vyžitie najmä počas zimnej sezóny.

Ski Jasná (vzd. 28 km)
http://www.jasna.sk

Lyžiarske stredisko Jasná je najvyhľadávanejším strediskom zimných športov na Slovensku. Nachádza na svahoch Chopka v Národnom parku Nízke Tatry. Strediská Chopok Sever (Záhradky, Jasná, Otupné) a Chopok Juh (Srdiečko, Kosodrevina) poskytujú najdlhšie svahy pre zjazdové lyžovanie na Slovensku.

Park Snow Donovaly (vzd. 48 km)
http://www.parksnow.sk/donovaly/index.php

Jedno z najvýznamnejších lyžiarskych stredísk na Slovensku. Lyžiarske terény ponúkajú výborné lyžiarske podmienky pre všetky kategórie lyžiarov, od začiatočníkov až po vyznávačov adrenalínových svahov. Neodeliteľnou súčasťou zimných Donovál sú medzinárodné preteky psích záprahov (v mesiaci Február).

Ski Kubínska Hoľa (vzd. 84 km)
http://www.skikubinskahola.sk

Jedným z najvyhľadávanejších lyžiarskych stredísk Slovenska je Kubínska hoľa v blízkosti Dolného Kubína. Výborné lyžiarske terény v nádhernej prírode Oravskej Magury s prekrásnym výhľadom na dolnú aj hornú časť Oravy, Nízke aj Západné Tatry a protiľahlé Chočské pohorie, Malú a Veľkú Fatru sú zárukou nezabudnuteľného zážitku z lyžovania.

Ski centrum Opalisko :

nachádzajúce sa v srdci Liptova v Nízkych Tatrách nad obcou Závažná Poruba – na úpätí vrchu Poludnica (1 548 m n.m.). Je vzdialené 5 km od centra Liptovského Mikuláša. Leží v nadmorskej výške 640 m n.m. a stúpa až do výšky 1 030 m n.m.

Päť umelo zasnežovaných zjazdoviek, štyri vleky a sedačka poskytujú dostatočný komfort bez dlhého čakania v radoch. K dispozícii je detský areál pre najmenších, sánkarska dráha, prírodné klzisko. V stredisku je tiež bežecký areál s osvetlením s celkovou dĺžkou 30 km bežeckých tratí.

Ski Žiarce Pavčina Lehota :

FUN PARK Žiarce sa nachádza v liptovskej obci Pavčina Lehota, hneď na začiatku známej Demä­novskej doliny. Severná orien­tácia svahov a umelé zasne­žo­vanie zabez­pečuje dostatok snehu až do neskorej jari. Areál sa teší veľkej obľube hlavne medzi rodinami s deťmi. Pre najmenších lyžiarov je k dispo­zícii lyžiarska škola a škôlka, ale aj poži­čovňa lyžiar­skeho výstroja. Rodičia ocenia predov­šetkým priaznivé ceny rodinných lyžiar­skych lístkov.

Comments are closed.

top